دسته‌بندی نشده

آموزش نصب آیفون تصویری سیماران | با این مراحل به نصاب آیفون تبدیل می‌شوید |

آموزش نصب آیفون تصویری

در این مطلب از دیجی سیماران به آمورش نصب آیفون تصویری می‌پردازیم. ابتدا به توضیح و تعریفی از آیفون تصویری سیماران می‌پردازیم و سپس به صورت گام به گام به صورت صفر تا صد نحوه‌ی نصب آیفون تصویری را آموزش می‌دهیم. امیدواریم بتوانیم به تمام سوالاتی که در این مورد دارید پاسخ بدهیم و این مطلب از مجله دیجی سیماران برای شما مفید باشد.

آیفون تصویری سیماران

شرکت سيماران در تولید آیفون تصويري در ايران یکی از شرکت‌های پیش گام است. از ویژگی‌های سري جديد آیفون تصویری سيماران می‌توان به صفحه نمايش با کيفيت، مانيتورهاي تمام لمسي و يا دکمه لمسي با حافظه داخلي و خارجي و همچنين در برخي موارد ارتباط داخلي اشاره کرد.

آموزش نصب آیفون تصویری سیماران

برای نصب آیفون تصویری باید پروسه‌ای با مراحل مشخص انجام دهیم تا در نهایت نصب موفقی داشته باشیم. مراحل نصب آیفون تصویری همراه با توضیحات کامل هر مرحله به صورت جداگانه و همراه با جزئیات آورده شده است.

تجهیزات مورد نیاز برای نصب آیفون تصویری

در صورتی که می‌خواهید اقدام به نصب آیفون تصویری کنید، قطعا سوالی که در ابتدا برای شما پیش می‌آید این است که لوازم مورد نیاز برای نصب آیفون تصویری چیست ؟ در ادامه‌ی مطلب با تجهیزات مورد نیاز برای نصب آیفون تصویری آشنا می‌شوید و با وظیفه‌ی هر کدام در مراحل نصب آشنا می‌شوید.‌

1 . لوازم جانبی آیفون تصویری سیماران

برای تهیه لوازم جانبی آیفون تصویری سیماران می‌توانید به صفحه مورد در فروشگاه اینترنتی دیجی سیماران وارد شوید و تنوع محصولات را مشاهده نمایید.

لوازم جانبی آیفون تصویری سیماران

2 . پنل ورودی

از ویژگی‌های پنل آیفون تصویری سیماران می‌توان به مقاوم بودن در برابر نفوذ آب، نور، گرد و غبار اشاره کرد. محل نصب پنل آیفون تصویری در کنار درب ورودی ساختمان و در ارتفاع 145 سانتی متری از سطح زمین می‌باشد.

زمان مناسب برای نصب پنل آیفون تصویری، زمانی است که دیوار بیرون منزل سنگ یا آجرنما نشده است و باید پیچ‌های قوطی پنل را با چسب کاغذی حفاظت نمایید تا دوغاب یا سیمان آن‌ها را مسدود نکند.

3 . کابل مخصوص آیفون تصویری

این کابل نقش رابط بین پنل ورودی، صفحه نمایش، قفل بازکن، ترانس را دارد. فویل کابل از نویز، اختلالات در صدا و تصویر جلوگیری می‌کند. تعدا طبقات، نوع آیفون و روش لوله گذاری در انتخاب نوع کابل و تعداد زوج سیم‌ها تاثیر دارد. پیشنهاد می‌شود مسیر کابل آیفون تا جعبه اتصال در طبقه همکف برای هر واحد مجزا باشد و برای مسیر از جعبه اتصال تا پنل ورودی آیفون از یک کابل مشترک استفاده نمود.

4 . ترانس یا دستگاه تغذیه کنترل مرکزی

ترانس آیفون تصویری جهت تبدیل ولتاژ 220 ولت برق شهر به 12 ولت با استفاده از ترانسفورماتور کاهنده استفاده می‌شود.

5 . قفل بازکن

از انواع قفل بازکن می‌توان به قفل بازکن زنجیردار، بدون زنجیر و از نوع مغزی قفل استفاده نمود.

6 . مانیتور آیفون تصویری سیماران

صفحه نمایش آیفون‌های تصویری در داخل هر واحد و در ارتفاع 145 سانتی متری از سطح زمین نصب می‌شود. جهت نصب صفحه نمایش آیفون تصویری ابتدا باید پایه آن را در ارتفاع مورد نظر نصب کرد. اجزای گوشی شامل میکروفون، بلندگو و صفحه نمایش می‌شود.

نحوه نصب آیفون تصویری

در ادامه‌ی این مقاله نحوه نصب آیفون تصویری توضیح داده خواهد شد. اگر قصد دارید آیفون تصویری برای منزل خودتان نصب کنید و یا اگر قصد دارید این کار را یاد بگیرید و از آن در شغل خود استفاده کنید، این مقاله به شما در این کار کمک خواهد کرد.

آیفون تصویری سیماران

برای نصب آیفون تصویری باید پروسه‌ای با مراحل مشخص انجام دهیم تا در نهایت نصب موفقی داشته باشیم.

به طور کلی می‌توان گفت نحوه نصب آیفون تصویری شامل مراحل زیر است :

 • شناسایی سیستم آیفون
 • نحوه ی اتصالات و سیم بندی که شرکت سازنده در نظر گرفته است.

نکته : شایان ذکر است که نحوه ی سیم بندی و اتصالات در اکثر موارد یکسان بوده روند مشابهی دارد.

 • معین کردن مسیر سیم کشی
 • طول کابل و سیم مورد نیاز
 • تعیین محل نصب پنل، گوشی و ترانس
 • نصب پنل و گوشی
 • سیم بندی بین پنل و گوشی
 • نصب ترانس
 • اتصال جریان برق به ورودی ترانس و از ترانس به پنل و درب بازکن

نحوه نصب آیفون تصویری در شکل زیر به صورت مداری و نحوه‌ی سیم کشی نشان داده شده است و در ادامه مراحل و چگونگی این سیم بندی‌ها را توضیح خواهیم داد.

سیم بندی آیفون تصویری سیماران

سیم کشی آیفون تصویری

مرحله اول : نصب پنل

پس از اینکه محل نصب پنل آیفون و گوشی مشخص شد، باید کابل به متراژ مناسب تهیه شود. کابل مورد نیاز در نصب آیفون‌ها به صورت کابل‌های زوج می‌باشد، مثلا کابل چهار زوج در آیفون‌هایی که برای یک طبقه نصب می‌شوند.

چهار سیم به قطر معمولا 0.75 داخل کابل وجود دارد. این چهار سیم را مطابق با شکل و به نحوی که شرکت سازنده‌ی آیفون سیماران به صورت راهنمای مداری در داخل بسته‌ی محتوی آیفون قرار می‌دهد، بین پنل و گوشی متصل می‌کنیم. سپس درب بازکن آیفون را بر روی درب مورد نظر نصب می‌کنیم.

نکته : یکی از نکات مهم در نحوه‌ی نصب آیفون تصویری یا صوتی، نصب درست و دقیق درب بازکن می‌باشد. چرا که اگر این کار به درستی صورت نگیرد، پس از اتمام کار، با اینکه کلید درب بازکن عمل خواهد کرد، ولی درب بازکن توانایی باز کردن زبانه‌ی در را نخواهد داشت.

مرحله دوم : نصب ترانس

بعد از نصب کردن درب بازکن، ترانس را در محلی مناسب و به دور از رطوبت و برف و باران نصب می‌کنیم. ترانس به عنوان تغذیه‌ی مدار آیفون تصویری، وظیفه‌ی تبدیل برق شهری به جریان دارای 12 تا 24 ولت را برای پنل و درب بازکن خواهد داشت.

برای نصب ترانس، سیم‌های ورودی برق را به ورودی ترانس متصل می‌کنیم و خروجی‌های آن را نیز مطابق شکل بالا به درب بازکن و پنل وصل می‌کنیم.

مرحله سوم : تست عملکرد آیفون تصویری

با انجام مراحل‌ بالا، نحوه نصب آیفون تصویری کامل شده و در نهایت باید صحت عملکرد آیفون را تست کنیم. برای تست آیفون تصویری، کیفیت صدا، تصویر و باز شدن در توسط آیفون را ارزیابی می‌کنیم.

به یاد داشته باشید که راهنمای موجود در بسته‌ی آیفون، که معمولا اکثر شرکت‌های سازنده آن را در داخل بسته قرار می‌دهند، مناسب‌ترین راهنما برای نحوه نصب آیفون تصویری می‌باشد.

شناسایی سیم‌های اتصال آیفون تصویری سیماران

اتصالات پنل:

1 . سیم رنگ سبز : انتقال صدا، فرمان زنگ به مانيتور و فرمان درب بازكن به پنل

2 . سیم رنگ بنفش : اتصال منفي

3 . سیم رنگ قرمز : اتصال مثبت جهت تغذيه پنل

4 . سیم رنگ قهوه‌اي : سيگنال تصويرس

5 . + و _ ) سیم رنگ زرد و آبي : تغذيه 12 ولتي مدار صوت و دوربين

6 . سیم رنگ مشكي : سر مشترك شاسي هاي زنگ : Call

7 . خروجي جهت باز كردن قفل : L و 2 L1

اتصالات مانيتور:

1 . سیم رنگ قرمز : انتقال صدا، فرمان زنگ به مانيتور و فرمان درب بازكن به پنل

2 . سیم رنگ آبي : اتصال منفي

3 . سیم رنگ زرد : اتصال مثبت جهت تغذيه پنل

4 . سیم رنگ سفيد : سيگنال تصوير

5 . سیم رنگ قهوه‌اي : سيم زنگ ( در مانيتورهاي مجهز به سوئيچر داخلي)


مقالات مرتبط :

1 . آیفون تصویری هوشمند چیست ؟

2 . آموزش نصب دوربین مدار بسته

3 . نحوه‌‎ی تشخیص دوربین آنالوگ از دیجیتال


در این مطلب از مجله دیجی سیماران به موضوع آموزش نصب آیفون تصویری پرداختیم. در این مطلب از دیجی سیماران سعی کردیم تمام سوالات شما را در این زمینه پاسخ بدهیم. اما اگر بازهم هر گونه سوال در زمینه نصب آیفون تصویری داشتید، در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان دیجی سیماران در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ می‌دهند. ممنون که تا آخر این مطلب با ما همراه بودید.

2 دیدگاه در “آموزش نصب آیفون تصویری سیماران | با این مراحل به نصاب آیفون تبدیل می‌شوید |

 1. حسین اکبری گفت:

  سلام. نیروی برقکار هم دارید؟

  1. simaranlog گفت:

   سلام خیر با فروش محصولات سیماران در خدمتتون هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *